17 maja 2023 r. uczniowie klasy 8b: Filip Frąckowiak, Jakub Jóźwiak i Gabriela Stróżyńska wzięli udział w gminnym konkursie językowym „English? Deutsch? Żaden problem!” zorganizowanym po raz siódmy w Starym Bojanowie.

Nasz zespół Małpeczki z Przysieczki wykonuje piosenkę w języku angielskimFilip Jakub i Gabriela układają z puzzli Empire State BuildingPrzewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski wręcza uczestnikom nagrody

W trakcie konkursu uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego i niemieckiego, konkurując z trzyosobowymi drużynami ze szkół gminy Śmigiel. Każdy zespół dokonał autoprezentacji, zaśpiewał piosenkę, układał puzzle przedstawiające słynne budowle, bawił się w kalambury, uzupełniał obrazek zgodnie z opisem oraz zaprezentował scenkę komunikacyjną na wylosowany temat. Uczniowie odczytywali również łamańce językowe i krótkie teksty w obu językach obcych.
Konkurs wygrała drużyna ze Śmigla; nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce.

Mariusz Wawrzeniecki