„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” - takie ślubowanie złożyli Dawid Grzegorz, Nikodem Chłapowski, Nikodem Jęsiek oraz Bartosz Organiszczak, którzy w słoneczną sobotę 27 maja wzięli udział w „Międzynarodowych Igrzyskach Specjalnych” w Grodzisku Wielkopolskim.

Drużyna chłopców ze szkoły w Starej Przysiece DrugiejBartek stoi na pierwszym miejscu na podiumDawid otrzymuje gratulacje za zajęcie drugiego miejsca w zawodachjpgDrużyna chłopców z naszej szkoły stoi na podium

Chłopcy rywalizowali w takich konkurencjach jak: skok w dal z miejsca i rozbiegu oraz bieg na 50 i 100 metrów. Wola walki i zaangażowanie zaowocowały medalami. Po zaciętej rywalizacji czekał na wszystkich smaczny poczęstunek, a na końcu pamiątkowe medale za udział w olimpiadzie.

Chłopcy rozgrzewają się przed zawodamiChłopcy prezentują medale za udział w olimpiadzieRadość Bartka po zwycięskim bieguDrużyna chłopców z naszej szkoły wraz z opiekunami

Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą w spełnianiu marzeń i osiąganiu celów. Potwierdzają to radość i uśmiech zawodników oraz ich słowa „Nie żałuję, że tu byłem, bardzo się z tego cieszę”.
Joanna Włodarczak