Trzy dni maja uczniowie klas piątych i szóstych spędzili w Kotlinie Kłodzkiej, zwiedzając różne miejsca, przemierzając góry Stołowe i podziwiając krajobraz Narodowego Parku Gór Stołowych.

Uczniowie podczas zwiedzania twierdzyUczestnicy wycieczki przed twierdzą w Srebrnej GórzePamiątkowe zdjęcie na szczycie góryUczestnicy wycieczki podczas wspinaczki po Błędnych Skałach 

Na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była twierdza w Srebrnej Górze, gdzie przewodniczka w stroju z epoki króla pruskiego Fryderyka Wilhelma Drugiego oprowadzała nas po zakamarkach budowli, opowiadając o trudach żołnierskiego życia. Wiele emocji wzbudziły wystrzały z pistoletu czarnoprochowego oddane w jednym z pomieszczeń.
Wędrówka po Błędnych Skałach oraz wspinaczka na Szczeliniec Wielki wymagały od nas dobrej kondycji i wytrwałości. Dla niektórych wyzwaniem okazały się skalne szczeliny, przez które musieli przeciskać się na różne sposoby.

Grupa uczniów podczas wędrówki na Szczeliniec WielkiUczniowie schodzą ze Szczelińca Wielkiego

W Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój, dzięki pani przewodnik, przenieśliśmy się na chwilę do wczesnych lat dzieciństwa. Po poznaniu wielu ciekawostek dotyczących zgromadzonych tam eksponatów wzięliśmy udział w warsztatach, na których każdy wykonał własnoręcznie drewnianą zabawkę.
Podczas spaceru ścieżkami parku zdrojowego oddychaliśmy jodem przy tężniach solankowych, skosztowaliśmy wody leczniczej wypływającej z podziemnego źródła, odwiedziliśmy kudowski dom zdrojowy i zakupiliśmy pamiątki.
Uczestnicy wycieczki przekonali się, że w naszym kraju jest wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Mariola Frąszczak