30 maja uczniowie klas 8 pod opieką pań: Krystyny Śliwińskiej, Magdaleny Szczepaniak–Krupy oraz Marleny Marii Stróżyńskiej, w towarzystwie ks. Szczepana Szymendery udali się na wycieczkę-pielgrzymkę do Pniew, gdzie znajduje się Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Celem wyjazdu było podziękowanie za osiem lat spędzonych w szkole.

Uczniowie klasy 8a i 8b słuchający siostry przewodniczkiUczniowie klasy 8a i 8b

Po przyjeździe na miejsce młodzież wzięła udział we Mszy św., następnie modliła się przy sarkofagu św. Urszuli Ledóchowskiej. Później uczniowie zwiedzali teren Zgromadzenia – m. in. salę, w której znajduje się ekspozycja przedstawiająca fakty z życia Świętej oraz jej drogę do kanonizacji. Obejrzeli również film prezentujący cudowne uratowanie życia Daniela Gajewskiego. W ogrodach Zgromadzenia uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Urszulanki poczęstowały uczestników wycieczki pysznym obiadem.

Wyjazd był dla wszystkich wspaniałą okazją do refleksji na temat własnej przeszłości i przyszłości. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowi za zorganizowanie wycieczki, tym samym umożliwienie uczniom klas 8 odbycie „duchowej podróży”.

Marlena Maria Stróżyńska