„Dzień Dziecka" jest jednym z ulubionych dni większości dzieci. Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, pedagoga, wychowawców oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Przedszkolaki z grupy 0a podczas spaceru z misiemUczniowie z klas 5 i 4 przy fotobudceDzieci z grupy 0aP z upominkami z okazji Dnia Dziecka 2Wolontariuszki z przedszkolamiPiotrek otrzymuje nagrodę

Początek świętowania to dla starszych seans filmowy, dla przedszkolaków - piknik. Spartakiada, którą zaproponowano dzieciom, składała się z wielu atrakcyjnych zadań sportowych. Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach takich jak np. wieszanie prania, rzuty do celu, skoki w workach lub spacer z wodą, maskotką czy jajkiem na czas. Uczniowie klas 0 - 3 wzięli udział w konkurencji „wyścigi rzędów” (tu m. in.: przejście pod i nad pachołkiem, toczenie dużej piłki, wiązanie szarfy, utrzymanie równowagi oraz marsz z woreczkiem na głowie). Uczniowie klas 4-8 również sprawdzili swoje talenty sportowe. Odbyły się także zawody w przeciąganiu liny: nauczyciele kontra uczniowie.

Konkurencje sportowe w oddziałach przedszkolnychPrzeciąganie liny nauczycieli z uczniamiRzuty do kosza

Konkurencje sportowe - PingpongUczniowie klasy drugiej w przebraniachUczniowie klasy 5b podczas pikniku

Obchody „Dnia Dziecka” zakończyły się wspólnym piknikiem połączonym z tańcem, śpiewem oraz wręczeniem medali i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

Losowanie nagród ufundowanych przez Radę RodzicówPiknik przedszkolakówDawid odbiera nagrodęWspólny piknik

Joanna Włodarczak

 

1 czerwca dzieci na całym świecie mają swoje święto. W szkole filialnej to również był niezwykły dzień. Wychowawczynie i pani wicedyrektor złożyły wszystkim dzieciom życzenia i zaprosiły na teren boiska, na którym zorganizowano „Spartakiadę Arkadego”.

Agata maluje kredą po chodnikuChłopcy grają w unihokejaUczniowie podczas przeciągania linyUczniowie malują na folii Uczniowie odpoczywają na kocach

Dopisała pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach i grach sportowych – uczniowie wzięli udział w rozgrywkach w unihokeja. Dużym powodzeniem cieszyła się gra w dwa ognie i rzuty do kosza. W konkurencjach sportowych wszyscy walczyli dzielnie i wytrwale.
Inne atrakcje to zabawa bańkami mydlanymi, balonami i chustą animacyjną. Dzieci bardzo licznie skorzystały z możliwości malowania twarzy – niektórzy zamienili się w wilki, liski, motylki i inne zwierzątka.

Paula i Leon z pomalowanymi twarzamiGabrysia z pomalowaną twarząUczniowie bawią się bańkami mydlanymiIga i Maja podczas zabawy plastycznej


Wszystkim uczestnikom spartakiady zostały wręczone medale i małe upominki. W dobrych nastrojach zakończono ten dzień wspólnym biesiadowaniem przy smacznej pizzy.

Renata Frąckowiak

Więcej zdjęć w Galerii