5 czerwca w klasie 4a na lekcji matematyki gościli pracownicy Banku Spółdzielczego w Śmiglu.

Uczniowie klasy 4a poznają rodzje zabezpieczeń na banknotachUczniowie z klasy 4a przeliczają pieniądze na liczarceZdjęcie grupowe uczniów klasy 4a z zaproszonymi gośćmi z banku 

Pani Monika i pan Jacek w ciekawy sposób przeprowadzili uczniów przez ścieżkę wiedzy na temat bankowości. Dzieci poznały zasady funkcjonowania banku i jego organizację. Dowiedziały się, jakie usługi bankowe oferuje bank dla najmłodszych i jakie korzyści płyną z oszczędzania. Uczniowie mogli w praktyczny sposób sprawdzić zabezpieczenia polskich banknotów i uczyli się odczytywać podstawowe informacje zawarte na nominałach. Przeliczali pieniądze za pomocą liczarki banknotowej. Goście przekazali też uczniom najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa w bankowości.

Dziękujemy za interesujące spotkanie!

Magdalena Jąder - Cwojdzińska