6 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do ,,Starej chaty u kowola’’.

 Pan Krzysztof opowiada dzieciom o wiejskiej chatcePan Krzysztof pokazuje dzieciom w jaki sposób robi się masłoPokaz wykonania podkowyZabawy przedszkolaków na wiejskim podwórku

Jest to gospodarstwo agroturystyczne znajdujące się w malowniczej miejscowości o nazwie Kluczewo. Zostaliśmy powitani pysznymi, domowymi rogalikami z dżemem. Następnie „wujek Krzyś” pokazał przedszkolakom wiejską chatkę oraz przedmioty codziennego użytku ludzi, którzy tam kiedyś mieszkali. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób kowal wykuwa podkowę oraz jakich narzędzi potrzebuje, by tę czynność wykonać. Wspaniałą atrakcją była możliwość zobaczenia wiejskich zwierzątek takich jak: krowa, koza czy królik. Ogromną radość sprawiły dzieciom zabawy podwórkowe oraz przejażdżka na przyczepie traktora. Na koniec przedszkolaki zjadły hot-dogi własnej roboty.
Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, a wspomnienie pobytu w chatce pozostanie z nami na długo.

Klaudia Bryl