Rok szkolny 2018/2019

 

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET I ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY, to pierwsze akcje, które przygotował dla uczniów samorząd uczniowski.
Oto kilka migawek z tych „dni”.

IMG 2514aIMG 2515aIMG 2528aIMG 2530a

IMG 2549aIMG 2552aIMG 2557a

Serdecznie zapraszamy do kolejnych wspólnych zabaw, które już wkrótce.

 

 

Rok szkolny 2015/2016

Ostatnie imieniny miesiąca!

Koniec całorocznej zabawy. Ostatnie imieniny miesiąca za nami. Byliśmy oryginalni? Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum już ostatni raz w tym roku bawili się i w niezwykły sposób swoim ubraniem w paski, kropki, kratki świętowali imieniny miesiąca, to jest dzień 06. 06. 2016 roku.

IMG 1110IMG 1112IMG 1114IMG 1115

Oczywiście, nie zawiedli nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z klas 1a, 1b, 2 i 3, im wciąż w głowie zabawa! Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej założyli na siebie nie tylko paski, kropki czy kratki, ale pamiętali o słonecznych okularach, krawatach, a niektórzy nawet o kokardach!

Koniec zabawy w przebieranki i koniec roku już bliski! Co przyniesie nowy rok szkolny? Zobaczymy po wakacjach.

Maria Ratajczak

 

Byliśmy na sesji Rady Miejskiej Śmigla

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Śmigla odbyła się 20 maja 2016 roku. Reprezentanci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego: Barbara Kopienka i Kacper Cielebąk, Olga Michałowska i Małgorzata Rzepka byli uczestnikami tego wydarzenia.

Ważnym momentem tego spotkania było wręczenie medalu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Śmigiel” Stefanowi Stachowiakowi. Odznaczenie wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski w towarzystwie burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak i wiceprzewodniczącego rady Krzysztofa Łącznego.

Kolejnym podniosłym punktem tej uroczystości było upamiętnienie 1050 Rocznicy Chrztu Polski; tu głos zabrał pan Piotr Filipowicz, który wygłosił prelekcję na temat tego doniosłego wydarzenia. Uroczystość zakończyła się wspólnym koncertem chóru „Harmonia” ze Śmigla i Studia Piosenki „Muzol”.

Udział w uroczystej sesji był dla uczniów ciekawym doświadczeniem.

Małgorzata Rzepka, Barbara Kopienka

 

„Dzień w kropki”

 Kolejne imieniny miesiąca za nami. Aktywnie w zabawę włączyli się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Pomysłów na ubranie nie zabrakło!

IMG 9708 IMG 9713 IMG 9714

Wiosna już wkrótce, ale biedronek niezbyt wiele pokazało się w obiekcie szkolnym gimnazjum i szkoły podstawowej. Może w kwietniu będzie lepiej?

IMG 9724 IMG 9719

Maria Ratajczak

 

Pierwszy „Dzień w kratkę” za nami!

Pierwsze w tym roku imieniny miesiąca, czyli 02. 02. 2016 roku za nami. Ogłoszony jeszcze przed feriami dzień zabawy udał się, ponieważ w stroju w kratkę przybyło do szkoły sporo uczniów.

Gratulacje należą się tym, którzy skompletowali cały strój oraz uczniom z klas 0 -3, którzy zdecydowanie najliczniej włączyli się do zabawy.

Już w marcu kolejne imieniny miesiąca - zapraszamy do zabawy!

IMG 9441 IMG 9443 IMG 9444 IMG 9445

IMG 9446 IMG 9448 IMG 9449

IMG 9454 IMG 9452 IMG 9451

 Maria Ratajczak

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej
w Starej Przysiece Drugiej

          W dniu 12 października 2015 roku po atrakcyjnej kampanii wyborczej, w której uczniowie w formie plakatów promowali swoje pomysły na realizację ciekawych działań, odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.
Wybory przygotowała powołana Komisja Wyborcza, która nadzorowała także przebieg głosowania i, po podliczeniu głosów, przedstawiła nową Radę Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.
Podczas pierwszego zebrania w dniu 15. 10 2015 r. nowo wybrana Rada SUSP dokonała wyboru opiekuna Samorządu, którym ponownie została pani Maria Ratajczak.

Maria Ratajczak

„Dzień w kratkę"

        

           Pierwsze imieniny miesiąca, czyli dzień 12 grudnia 2014 roku już za nami.
          „Dzień w kratkę" udał się, gdyż wielu uczniów zaangażowało się w zabawę. Stroje były ciekawe. Niektórzy mieli tylko jeden, ale jakże pomysłowy, element stroju, którym był na przykład krawat. Były też całe zespoły klasowe, których wielu przedstawicieli wzięło udział w zabawie.
          Kolejne imieniny miesiąca dopiero w lutym. Już teraz zapraszamy do włączenia się do akcji.

cc47dd3e17b712bd3b206a369eb2b4174204ea9912835519 IMG 7495  IMG 7497 IMG 7496

Maria Ratajczak

„Zamiast chipsów trochę dyni"

 

          Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zrealizował pomyślnie kolejne zadanie. W dniu 18 listopada 2014 roku raczyliśmy się smacznymi i zdrowymi nasionami. Jesienna akcja „Zamiast chipsów trochę dyni" zakończona!

IMG 7279 IMG 7281 IMG 7286 IMG 7288


      Promujemy, jako Samorząd Uczniowski, zdrowe odżywianie, a zjadając nasiona dyni, słonecznika i orzechy, w bonusie otrzymujemy ładną cerę, włosy, paznokcie i dobrą pamięć, bo zawarte w nich witaminy oraz mikroelementy poprawiają ich wygląd i sprawność.
     Częstowaliśmy nasionami naszych najmłodszych kolegów w oddziałach przedszkolnych, klasach 1 – 3 i 4 - 6 szkoły podstawowej, a na przerwach również uczniów gimnazjum.
      W tym roku zjedliśmy 1kg nasion. Akcja udała się dzięki zaangażowaniu Rady SUSP, która zgromadziła nasiona. Jej działaniami kierował przewodniczący samorządu Marcin Grześkowiak; to on mobilizował do działania, ale na podziękowania zasługują wszyscy pozostali członkowie Rady SUSP.
          Myślę, że za rok będzie tak samo!

Przygotowała: Maria Ratajczak

     

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej – 2014

 

          Dnia 8 października 2014 roku zgodnie z wymogami Regulaminu SUSP przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Po dwutygodniowej kampanii wyborczej uprawnieni do głosowania uczniowie klas 3, 4a, 4b, 5 i 6 wybrali ośmioosobową Radę Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.
        Rada SUSP rozpoczęła swoje działania od wyboru opiekuna, którym ponownie została pani Maria Ratajczak. Z sukcesem włączyła się również do uczczenia Święta Edukacji Narodowej (obdarowano nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły symboliczną różą, przyjęto do szkolnej rodziny uczniów klasy pierwszej).

Maria Ratajczak