Dzień Matki i Ojca, a także Przedszkolny Dzień Rodziny to święta szczególnie ważne dla najmłodszych dzieci. Zawsze poważnie podchodzą do świętowania. W tym roku również chciały one w wyjątkowy sposób uhonorować swoich najbliższych.

Przedszkolak trzyma wykonaną poduszkę Przedszkolaki prezentują przygotowane poduszki dla mamPrzedszkolak przygotowuje poduszkę dla mamyUczniowie prezentują wykonane poduszki dla mam

Wybór prezentu jest trudny, dlatego z pomocą ruszyła pani pedagog. Przeprowadziła warsztaty plastyczno – techniczne w grupach przedszkolnych, a także w klasach drugiej i trzeciej w Wonieściu. Dzieci wykonały przepiękne poduszki dla mamy i mydełko w ozdobnym pudełku dla taty. Na zagłówkach powstały wykonane pisakami do tkanin prawdziwe dzieła sztuki – pejzaże, zwierzęta, kwiaty, serca. Pudełka dla taty, oprócz samodzielnie wykonanych ozdób, zawierały też sekretne informacje.

Uczniowie wypychają przygotowane poduszkiNajmłodsze przedszkolaki prezentują wykonane poduszkiPrzedszkolaki wykonują rysunki

Oprócz swobodnej zabawy warsztaty to również stymulowanie motoryki małej, rozwijanie integracji sensorycznej, a także pobudzenie zainteresowań i aktywności własnej dziecka.

Ewa Łaszczyńska-Maćkowiak