W tym roku szkolnym klasy 1aP, 2aP i 3aP w ramach wycieczki wybrały się do poznańskiej Palmiarni.

Chłopcy z pamiątkową koszulką Klasa 2aP przy lokomotywie LechaNa płycie boiskaSłuchając przewodnikaW palmiarni nad stawem

Jej zwiedzanie przebiegło jednak niestandardowo. Otóż dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i w wyniku awarii samolotu znalazły się na bezludnej wyspie:) Pan przewodnik, jako doświadczony eksplorator, wykorzystując bogatą ekspozycję Palmiarni, uczył małych rozbitków, jak wezwać pomoc, jak zgromadzić zapas wody, co jeść, a czego unikać, poszukując pożywienia. W międzyczasie wszyscy walczyli o trofea, czyli pieczątki za wykonanie różnych zadań, np. rozpoznawanie zapachów olejków i przypraw oraz smaków. Na zakończenie każdy uczestnik musiał spenetrować Palmiarnię i znaleźć m. in. nazwy egzotycznych roślin owocowych czy odszukać w akwarium wskazane przez przewodnika ryby. Wzbudziło to sporo emocji, bo każdy chciał jak najlepiej wywiązać się z zadań. Ostatecznie wszyscy uczniowie zaliczyli poprawnie zadania i każdy wrócił do domu z certyfikatem podróżnika.

Klasa 2aP w PalmiarniPrzed wejściem do palmiarni 2Uczniowie klasy 1a przed wejściem do palmiarni

Po przeżyciach w tropikalnej dżungli uczniowie pojechali na ulicę Bułgarską, aby zwiedzić Stadion Lecha. Tam mogli poczuć się jak prawdziwi piłkarze. W towarzystwie przewodnika dzieci zobaczyły nie tylko trybuny i piękną murawę, ale również szatnię zawodników, lożę dla VIP-ów, wszyscy mogli także usiąść na ławkach rezerwowych oraz podziwiać trofea zdobyte przez drużynę Lecha.

1a pozuje na ściance sponsorów3a pozuje na ściance sponsorówDziewczęta z klasy 1a w sali dla dziennikarzy

Uczniowie klasy 1a podczas zwiedzania stadionuKlasa 2aP na stadionieWejście na płytę boiska

Uczniowie klasy pierwszej siedzą ławkach rezerwowychW loży prezydenckiejW sali dla dziennikarzy

Donata Kowalczyk