23 czerwca, po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniów i nauczycieli, nadszedł ten długo oczekiwany przez wielu dzień. Uczniowie klas I-III i IV-VIII ze Starej Przysieki Drugiej w uroczysty sposób zakończyli rok szkolny 2022/2023 i rozpoczęli wakacje.

Aleksandra z otrzymaną nagrodą za najwyższe wyniki w nauce w towarzystwie pani Dyrektor i Radnego Alfreda SplisteseraKiedy jesteśmy razemCzęść artystyczna

Ważnym i podniosłym momentem uroczystości było przekazanie przez uczniów klas ósmych sztandaru szkoły kolegom z klas szóstych, którzy od września będą pełnić zaszczytną funkcję pocztu sztandarowego.

Przemówienie pani Dyrektor podczas uroczystego zakończenia roku szkolnegoPrzekazanie sztandaru

W czasie apelu doceniono całoroczne zaangażowanie dzieci i młodzieży w zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności; pożegnano także kończących szkołę podstawową ósmoklasistów.
Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska – Górna pogratulowała wszystkim osiągania sukcesów na miarę swoich możliwości. Podziękowała dzieciom za tygodnie pracy i starań oraz rodzicom za cenną, całoroczną współpracę.
Głos zabrali również zaproszeni goście. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Amelia Białas podziękowała młodzieży i nauczycielom za trud poniesiony w procesie przekazywania i zdobywania wiedzy oraz życzyła wszystkim udanych wakacji. Radny Rady Miejskiej Śmigla pan Alfred Splisteser, w imieniu Burmistrz Śmigla i swoim, na ręce pani dyrektor przekazał wakacyjne życzenia.
Następnie uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.

Wyróżnieni uczniowie z klasy 5bWyróżnieni uczniowie z klasy 6aWyróżnieni uczniowie z klasy 8a

Dostrzeżono i doceniono również tych, którzy włączali się w działalność społeczną, godnie reprezentowali szkołę w czasie konkursów i różnego rodzaju imprezach pozaszkolnych oraz najskuteczniej pracowali nad własnym charakterem.

Uczennice wyróżnione za pracę w Samorządzie UczniowskimUczniowie wyróżnieni za działalność w wolontariacieUczniowie wyróżnieni za pracę nad sobą

Wiadomo, że sukcesów dzieci nie byłoby bez wsparcia i pomocy ze strony rodziców. Dlatego też ci z nich, którzy wyróżnili się w pracy na rzecz szkoły, również otrzymali podziękowania w formie dyplomów.
Po części oficjalnej uczniowie klas 8 zaprezentowali część artystyczną – stojąc na początku nowej „drogi” wrócili myślami do minionych dni, przypomnieli sceny z życia szkolnego, w humorystyczny sposób scharakteryzowali uczniów, jakimi sami byli. Złożyli podziękowania wszystkim, których osiem lat temu spotkali na swej drodze: nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom, młodszym kolegom.

Uczniowie klas ósmych podczas części artystycznej

Choć na zakończenie apelu absolwenci odśpiewali piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”, której przesłanie brzmi: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, to z pewnością nieraz z rozrzewnieniem wrócą myślami do czasów, gdy byli uczniami Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.
Wszystkim uczniom życzymy radosnych, bezpiecznych wakacji.

Więcej zdjęć w Galerii

Marlena Maria Stróżyńska

 

Najwcześniej rok szkolny zakończyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W uroczystym apelu udział wzięli: pani dyrektor Małgorzata Pawłowska-Górna, przewodnicząca Rady Rodziców pani Amelia Białas, rodzice, nauczyciele, uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pani dyrektor pogratulowała uczniom bardzo dobrych wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowała także wszystkim za całoroczną pracę. Najlepsi uczniowie, laureaci konkursów oraz najskuteczniej pracujący nad sobą otrzymali nagrody książkowe. Podziękowania otrzymali również rodzice, szczególnie zaangażowani w działania na rzecz szkoły.

Najlepsi uczniowie klasy pierwszejNajlepsi uczniowie klasy drugiejNajlepsi uczniowie klasy trzeciej

Laureaci konkursów z klasy drugiejLaureaci konkursów z klasy trzeciejNagrodzeni za pracę nad sobą

Część artystyczną przygotowali wspólnie uczniowie klas 1-3 – piosenkami i wierszami młodsi koledzy pożegnali trzecioklasistów, którzy, nie bez żalu, zakończyli pierwszy etap nauki. Oni także skierowali słowa pożegnania do swoich młodszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kiedy jesteśmy razem…”, co nagrodzone zostało gromkimi brawami.

Na pożegnanie trzeciej klasyPiosenka drugoklasistów

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Grażyna Szymkowiak

 

23 czerwca w szkole filialnej w Wonieściu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Pani wicedyrektor podsumowała miniony rok. Pogratulowała i wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach, pracowali nad swoim charakterem oraz zaangażowali się w działania na rzecz środowiska. Podziękowała także rodzicom za współpracę i okazaną pomoc.

Nagrodzeni za wysokie wyniki w naucePrzedszkolaki wyróżnione za udział w zawodachUczniowie wyróżnieni za godne reprezentowanie szkoły w konkursachUczniowie wyróżnieni za zaangażowanie w działania na rzecz środowiska

Po oficjalnej części uczniowie klasy trzeciej pożegnali słowem i piosenką swoich młodszych kolegów. Przedstawili im kilka wspomnień z życia klasy oraz zadedykowali radę, która może stać się dla nich drogowskazem. Następnie drugoklasiści przypomnieli zasady bezpieczeństwa na wakacjach i pięknie zaśpiewali piosenkę ,,Lato, Lato. ..”.

Uczniowie klasy trzeciej podczas apeluUczniowie podczas występu

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Magdalena Zapłata