4 września powitaliśmy nowy rok szkolny. W poniedziałkowy, słoneczny poranek dziedziniec szkolny wypełniły dźwięki hymnu narodowego.

Dyrektor szkoły pani Małgorzata Pawłowska Górna wita przybyłych na uroczystość gości i uczniówUczniowie szkoły w Starej Przysiece Drugiej podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnegoUczniowie klasy drugiej podczas części artystycznej 

Dyrektor szkoły pani Małgorzata Pawłowska – Górna powitała przybyłych na uroczystość gości i uczniów – szczególnie pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy są na początku swojej „szkolnej drogi” - oraz przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole; złożyła życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji. Przewodnicząca Rady Rodziców i ksiądz proboszcz również życzyli uczniom i nauczycielom udanego roku szkolnego oraz wielu sukcesów edukacyjnych. Następnie nowi członkowie pocztu sztandarowego złożyli ślubowanie.

Ślubowanie nowych członków pocztu sztandarowego

Po części oficjalnej uczniowie klasy drugiej zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Po nim wychowawcy zaprosili swoich podopiecznych do sal lekcyjnych.

Życzymy wszystkim, by rok szkolny 2023/2024 przyniósł tylko dobre chwile.

Bożena Okupniczak

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Wonieściu

Jesień i rozpoczęcie roku szkolnego to dla każdego ucznia początek nowej przygody. 4 września 2023 roku w szkole filialnej w Wonieściu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów powitały pani dyrektor Małgorzata Pawłowska-Górna oraz pani wicedyrektor – Lidia Jankowska. Dyrekcja wprowadziła członków społeczności szkolnej w zasady organizacji pracy i nauki, nie zapominając oczywiście o życzeniach wielu sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań. Do składu kadry pedagogicznej dołączyli w tym roku szkolnym: pedagog – pan Artur Perz, nauczyciel wspomagający – pani Patrycja Lewicka oraz katecheta – ks. Ryszard Siwek. Kolejnym etapem spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 3. Potem uczniowie udali się do sal lekcyjnych, w których odbyły się spotkania z wychowawcami.
Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a także, by podjęty wysiłek i trud przełożyły się na wyniki i radość ze zdobytej wiedzy oraz umiejętności.

Uczniowie klasy 3 podczas występuPożegnanie pani Wandy

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24 był również dniem oficjalnego pożegnania pani Wandy Olejnik, długoletniej nauczycielki naszej szkoły, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się od niej obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy pamiętamy wspaniałe występy przedszkolaków przygotowane przez panią Wandę; uatrakcyjniały one uroczystości szkolne. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Pawłowska-Górna żegnała panią Wandę Olejnik w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli. Podziękowania złożyła również Rada Rodziców oraz uczniowie. Była to wzruszająca uroczystość. Pani Wanda Olejnik dziękowała za współpracę nauczycielom, dyrekcji szkoły i rodzicom, podkreślając, że będzie pamiętać o wszystkich wspaniałych chwilach spędzonych w szkole wśród dzieci, życzliwych i pomocnych rodziców oraz kolegów i koleżanek nauczycieli.

Renata Frąckowiak