W piątek 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 spotkali się z panią policjantką.

 Przedszkolaki przypominają sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy 2Pani policjantka tłumaczy dzieciom jak wygląda mundur i kamizelka odblaskowa 2Dzieci z grupy 0aP i 0bP z panią policjantką 2

Opowiedziała ona, na czym polega jej praca; zaprezentowała odznakę i mundur. Rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły (podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe). Gość poruszył też temat zagrożeń, które mogą czyhać na dziecko, omówił sposoby unikania ich.
W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu starsi uczniowie dostali odblaski, a najmłodsze dzieci pieczątkę z sierżantem Pyrkiem. Wszyscy mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką policji.

Uczeń otrzymuje pieczątkę z sierżantem PyrkiemUczniowie klasy drugiej w towarzystwie policjantkiUczniowie klasy trzeciej w towarzystwie policjantki

Pierwszoklasiści na przejsciu dla pieszychPierwszoklasiści ćwiczą przechodzenie przez jezdnięUczniowie klas pierwszych z policjantką

Po spotkaniu dzieci już wiedzą, że policjant to osoba, której na pewno nie trzeba się bać, a do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Kamila Czamańska