Piotr Frąckowiak - uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej i członek Kapeli Dudziarskiej „Żeńcy Wielkopolscy” – z sukcesem debiutował w grze na dudach wielkopolskich w Konkursie Młodego Muzyka podczas 53 Wielkopolskiego Turnieju Dudziarzy w Starym Gołębinie. Laureatem turnieju został także inny członek kapeli z Nietążkowa - Filip Frąckowiak, absolwent naszej szkoły.

Piotr podczas występu

W tym roku jury nie przyznało miejsc, lecz sklasyfikowało muzyków w trzech kategoriach. Doceniono grę Filipa Frąckowiaka na dudach - znalazł się on w najlepszej szóstce. Natomiast Piotr Frąckowiak grający na sierszenkach został wyróżniony w drugiej kategorii, do której zakwalifikowano tylko cztery osoby. To duże osiągnięcie, gdyż był to pierwszy publiczny występ młodego muzyka; gry na dudach uczy się on dopiero od czterech miesięcy.

Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.