Pod koniec września w Starej Przysiece Drugiej oraz w Wonieściu po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku wybraliśmy się w podróż do Irlandii.

Klasa 1aUczniowie z klasy 6a i 6b podczas konkurencji tanecznejUczeń z klasy 4a Uczniowie z klasy 6b

Tego dnia uczniowie przebrali się za postacie lub w stroje związane z Irlandią, przygotowali gazetki, sale lekcyjne (umieścili w nich kontury państwa, flagi, charakterystyczne słówka w języku angielskim itp.); naszą szkołę odwiedziły też irlandzkie skrzaty.

Odwiedziny Irlandzkiego skrzataMarianna i jej koniczynka Natan ze swoją pracą plastycznąUczniowie w zielonych strojach

Do szkolnej stołówki także zawitała Irlandia. Na „obiadowiczów” czekała tradycyjna potrawa z tego kraju, czyli irlandzki gulasz. W szkole filialnej w Wonieściu uczniowie mogli skosztować zielonej galaretki oraz zielonych babeczek.

Uczniowie klasy trzeciej z przygotowanymi własnoręcznie niespodziankami

Jak co roku przeprowadzono międzyklasowe rozgrywki. Starsi uczniowie rozwiązywali test wiedzy o historii, geografii i tradycjach z wybranego kraju oraz rywalizowali w konkurencji tanecznej podczas muzycznych przerw.

Uczniowie klasy 3aP ubrani na zielonoRysunki wykonane przez uczniów kl. 1aP przedstawiające legendy związane z Irlandią Przedszkolaki z grupy ObP

29 września podsumowano wyniki rozgrywek. Okazało się, że pierwsze miejsce wśród klas IV- VII zajęła klasa 4aP, drugie klasa 5aP, a trzecie 6bP.
Uczniowie klas I-III również brali udział w międzyklasowym konkursie. Przygotowali ilustrację do poznanej irlandzkiej bajki oraz gazetkę i stroje w barwach kraju; rozwiązywali test. Po podliczeniu punktów ogłoszono, że pierwsze miejsce zajęła klasa 2aP, drugie klasa 3aW oraz 1aP, a trzecie 1bP. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę! Do Rady Rodziców kierujemy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród.

Więcej zdjęć w Galerii

Magdalena Schulz