29 września w szkole w Starej Przysiece Drugiej i w filii w Wonieściu obchodzono Dzień Głośnego Czytania.

Uczniowie z klasy 3 filii w Wonieściu biorący udział w Dniu Głośnego CzytaniaUczniowie z filii w Wonieściu słuchający bajki Aleksandra Fredry czytanej przez ich kolegę


Rok 2023 został ustanowiony rokiem Aleksandra Fredry, dlatego właśnie czytano teksty tego autora, zapoznawano się z jego życiorysem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ponadczasowych bajek, m. in.: „Paweł i Gaweł”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Małpa w kąpieli” odczytywanych przez nauczycieli i uczniów.

Uczniowie klasy 6a słuchający bajek Fredry czytanych przez ich kolegęUczniowie z klasy 2 biorący udział w Dniu Głośnego CzytaniaUczniowie klasy 5a słuchający bajek Aleksandra Fredry czytanych przez ich koleżankę

 

Marlena Anna Stróżyńska