3 października 2023 r. uczniowie klasy trzeciej w filii w Wonieściu mieli okazję spotkać się z autorem książek dla dzieci i młodzieży - Marcinem Koziołem.

Opowiedział on o sobie, w bardzo zabawny sposób przedstawił Wombata Maksymiliana – bohatera jednej ze swoich książek. Zaciekawieni uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Słuchali opowieści pisarza, odpowiadali na jego pytania, zadawali swoje. Pod koniec, wraz z panem Marcinem, wykonali nawet kilka „wygibasów” i dowiedzieli się, jakie cechy powinien mieć „odlotowy” pisarz. Było przy tym wiele śmiechu i radości.

Pisarz Marcin Kozioł opowiadający uczniom o swoich książkachUczniowie klasy 3 w Wonieściu słuchający opowieści pana Marcina Kozioła o Wombacie MaksymilianiePisarz Marcin Kozioł prezentujący swoją książkę uczniom klasy trzeciej

Uczniowie podczas spotkania z pisarzem Marcinem KoziołemUczniowie odpowiadający na pytania pisarzaUczniowie klasy trzeciej filii w Wonieściu z pisarzem Marcinem Koziołem

Po spotkaniu trzecioklasiści wraz z wychowawczynią i bibliotekarką podziękowali p. Marcinowi Koziołowi za wspaniałe zajęcia. Uczniowie mieli możliwość zdobycia autografu pisarza oraz kupienia jego książki ze specjalną dedykacją.

Marcin Kozioł podpisujący książkę uczniowiPisarz Marcin Kozioł podpisujący książkę uczennicyUczniowie czytający swoje książki autorstwa Marcina Kozioła

Dzieciom spotkanie bardzo się podobało; świadczyły o tym ich uśmiechnięte buzie i fakt, że zaraz po pożegnaniu autora zaczęły czytać swoje nowe książki.

Spotkanie autorskie zostało zorganizowane z funduszy otrzymanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Marlena Anna Stróżyńska