13 października 2023 r. w szkole podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Pasowanie na ucznia”.

Uczniowie klasy 1a po uroczystym pasowaniuUczniowie klasy 1b po uroczystym pasowaniuUczniowie klas pierwszych ślubują przed sztandarem szkoły

Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, podczas którego wykazali się wieloma umiejętnościami. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym; dali się też poznać jako młodzi patrioci kochający swoją ojczyznę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska-Górna oświadczyła, że ,,zdali egzamin” i mogą być przyjęci w poczet uczniów szkoły. W obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem, a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów. Na koniec każde z dzieci otrzymało słodki upominek od rodziców oraz biret i dyplom ufundowany przez Radę Rodziców.

Grupa uczniów z klasy 1aGrupa uczniów z klasy 1bGrupa uczniów z klasy 1b podczas recytacji wiersza

Uczniowie klasy 1a trzymają balonikiUczniowie klasy 1b trzymają balonikiWystęp artystyczny uczniów klas pierwszych

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów w nauce i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Magdalena Zapłata