W październiku przedszkolaki oraz dzieci z klasy 3W w Wonieściu miały okazję spotkać się z policjantami ze Śmigla. Towarzyszył im Pyrek - policyjna maskotka.

Policjant rozdaje dzieciom upominkiOdwiedziny policji w WonieściuPolicjant prezentuje wyposażenie do pracy

Podczas spotkania przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach; omówiono także, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Policjanci ostrzegali też przed osobami nieznajomymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Powtórzono z dziećmi numery alarmowe, które powinniśmy znać, aby w razie potrzeby wezwać pomoc.

Na zakończenie nasi goście wręczyli wszystkim ołówki oraz zakładki z numerami alarmowymi, znakami drogowymi i obrazkami przedstawiającymi pojazdy specjalistyczne.

Joanna Mania