We wrześniu i październiku dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III z Wonieścia oraz Przysieki odwiedziły las w Racocie.

Pani leśnik opowiada dzieciom o zwierzętach mieszkających w lesiePani leśnik pokazuje przedszkolakom paśnikUczniowie klasy trzeciej wykonują zadanie dotyczące warstw lasuUczniowie klas pierwszych i 3aW po zajęciach w lesie

Przed wyjazdem wszyscy przypomnieli sobie zasady zachowania w tym miejscu. Dzieci spacerowały, obserwowały przyrodę i zmiany zachodzące w niej jesienią. Poznały warstwową budowę lasu. Słuchały śpiewu ptaków i uczyły się rozpoznawać ślady zwierząt. Pani Magda, pracownik Nadleśnictwa Kościan, przedstawiła dużo ciekawostek o życiu roślin i zwierząt zamieszkujących las.

Pani Magda pokazuje dzieciom jak wyglądają niektóre leśne zwierzętaKlasa 3P przy planszy z warstwami lasuDzieci podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku

Miłym akcentem pod koniec wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek, które wszyscy zjedli z wielkim apetytem.

Donata Kowalczyk