23 października uczniowie klasy drugiej wzięli udział w programie edukacyjnym „Kino Szkoła”.

Dzieci z klasy 2 przed projekcją filmu Nel i tajemnica kurokotaDzieci z klasy 2 podczas filmu Nel i tajemnica kurokota

Najpierw dzieci obejrzały film „Nel i tajemnica kurokota”, a następnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod tytułem „W świecie rycerskich wartości – dobro, uczciwość i odwaga”. Poznały, czym jest kodeks rycerski i dowiedziały się, kto mógł zostać rycerzem; dawne zasady próbowały odnaleźć wśród dzisiejszych reguł obowiązujących w szkole. Uczniowie przyznali, że w każdej klasie można spotkać „małego rycerza”, który zawsze pomaga w potrzebie i staje w obronie słabszych.
Po skończonych zajęciach uczniowie wybrali się na kościańskie cmentarze. W imieniu społeczności szkolnej w ramach akcji „Szkoła pamięta” zapalili pamiątkowe znicze na grobach bohaterów poległych podczas II wojny światowej.

Adaś i Maciek przed tablicą poległych bohaterówDzieci z klasy 2 ze zniczamiUczniowie klasy 2 na cmentarzuDziewczynki składają znicze przy Mauzoleum

Bożena Okupniczak