8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który idealnie wpisuje się w założenia programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie klasy drugiej prezenyują przygotowane kanapki Uczniowie klasy 1b prezentują kanapki i piramidę zdrowego odżywianiaAmelia, Marcel i Lilka prezentują przygotowane kanapki

Pielęgniarka szkolna opowiada o zdrowym odżywianiuUczniowie klasy 1a spożywają przygotowane kanapkiUczennica klasy pierwszej prezentuje swoje kanapki

Maja, Marianna i Michalina prezentują wykonane kanapkiŚniadanie daje moc w klasie 3 - Bruno i Alicja prezentują wykonane kanapki

Według licznych badań spożywanie śniadania wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.

Przedszkolaki z grupy 0a prezentują wykonane kanapki

Uczniowie i wychowawcy najmłodszych klas oraz oddziałów przedszkolnych naszej szkoły również zaangażowali się w akcję. Przygotowali pożywne kanapki, przekąski i kolorowe, owocowe szaszłyki, a podczas porannych zajęć zadbali o wspólne spożycie śniadania. W klasach odbyły się m.in. prezentacje, dyskusje; uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, „piramidę zdrowego żywienia” oraz rolę śniadania w codziennej diecie. W klasach pierwszych wspólne przygotowanie posiłku poprzedziła wizyta pani dietetyczki, która opowiedziała, jak ważne w życiu człowieka jest zdrowe odżywianie, a podczas zajęć w klasach I – III wykorzystane zostały materiały multimedialne z programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć z wykorzystaniem filmu programu Kubusiowi Przyjaciele NaturyUczniowie przygotowują szaszłyki z owoców

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Grażyna Szymkowiak