Dnia 9 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej, których celem było zapoznanie z wybranymi zawodami oraz rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i pasji.

Uczniowie klas pierwszych w Dniu ZawodówEmil jako policjantPrzyszłe lekarki weterynariiUczniowie klasy 1b prezentują swoje stroje

Pani Marlena Anna Stróżyńska jako doradca zawodowy przybliżyła charakter i znaczenie różnych profesji. Tego dnia uczniowie wcielili się w przedstawicieli różnych zawodów i opowiedzieli, na czym polega ich praca, jakie czynności wykonują. Prezentacje urozmaicone zostały o kostiumy i atrybuty. Podczas zajęć stworzyli też piękne prace plastyczne pt. ,,Kim będę, jak dorosnę?”.

Adam jako budowlaniecBohdana opowiada o zawodzie policjantkiChłopcy z 1a zafascynowani spotremHania chce zostać pediatrą

Kamil prezentujący informacje o strażakuPrzyszła lekarkaPrzyszły piekarzWojtek jako przyszły maszynista

Dzięki zajęciom zrozumieli, że nie ma najważniejszego zawodu na świecie, wszystkie wzajemnie się uzupełniają. Każdemu należy się szacunek i poważanie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do zajęć.

Magdalena Zapłata