Do biblioteki w szkole filialnej w Wonieściu trafiło 171 nowych książek pozyskanych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Przy ich zamawianiu i kupnie kierowano się zainteresowaniami i propozycjami uczniów, rodziców i nauczycieli. Wśród nowości znalazły się między innymi różne bajki, baśnie, opowiadania, książki przygodowe, historyczne, komiksy, książki o uczuciach, o zwierzętach itp. oraz autorstwa Marcina Kozioła, pisarza, którego gościliśmy w październiku w wonieskiej szkole.

Książki zakupione do filii w WonieściuNowości książkowe w filii w WonieściuNowe książki w szkole w Wonieściu

Nowe książki sprawiły wiele radości uczniom. Z wielkim zainteresowaniem oglądali je, wypożyczali, a niektórzy od razu czytali.

Uczniowie klasy trzeciej oglądający nowe książkiUczniowie oglądający nowe książkiUczniowie zapoznający się z nowymi książkamiUczniowie z nowymi książkami

Marlena Anna Stróżyńska