W listopadzie dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej rozmawiały o zdrowiu.

Higienistka pokazuje dzieciom zdrowe warzywa i owocePani pielęgniarka opowiada najmłodszym przedszkolakom jak dbać o zdrowie

Przedszkolaki poznały „piramidę zdrowia”, dowiedziały się, co trzeba robić, aby być zdrowym. Zwieńczeniem cyklu zajęć było spotkanie ze szkolną pielęgniarką panią Agatą Szwarc. Opowiedziała ona o zdrowym trybie życia. Podkreśliła, że należy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Pani Agata uwydatniła też znaczenie warzyw i owoców w diecie dzieci; pokazała niektóre z nich oraz wyjaśniła, jakie zawierają witaminy.
Zajęcia z pewnością uzmysłowiły przedszkolakom, że muszą się dobrze odżywiać, a także dużo przebywać na świeżym powietrzu, aby być zdrowym i mieć siły do zabawy i nauki.

Kamila Czamańska