21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Kultury. Uczniowie oraz nauczyciele, zachęceni przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza, włączyli się do wspólnej zabawy - przygotowali żółte stylizacje, które były symbolem optymizmu i radości. Przeprowadzono także głosowanie na najżyczliwszego kolegę/najżyczliwszą koleżankę w szkole. Po podliczeniu głosów okazało się, że wygrał Jan Mazurek z klasy 6a. Gratulujemy!

Dzieci z grupy 0b na tablicy życzliwościDzień Życzliwości i KulturyUczniowie klasy 1b z MinionkamiKlasa 3aW

Dzieci z klasy 1a przed tablicą życzliwości w holu szkołySamorząd Uczniowski z uczniami klasy 4 5 i 6Najżyczliwsza osoba w szkoleUczniowie klasy 1a w żółtych strojach

Uczniowie dzielili się uśmiechem i dobrym słowem; na tablicy „życzliwych słów”, która znajdowała się w holu szkoły, umieszczano karteczki z pozdrowieniami oraz życzeniami. Ponadto wolontariusze rozdawali „słoneczka” z pozytywnym przesłaniem lub zadaniem. W ten sposób akcja nabrała szerokiego zasięgu, a życzliwe gesty integrowały całą społeczność. Młodsi uczniowie słuchali optymistycznych piosenek; w każdej klasie wyłoniono ,,MISTRZA SAVOIR-VIVRE”. Zebraliśmy również sporą ilość karmy dla zwierząt, którą dostarczymy do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kościanie.

Uczniowie klasy 2aP w zółtych stylizacjachMinionki w akcjiNajmłodsze przedszkolaki w żółłtych kolorach z Minionkami z klasy 6Tablica życzliwości i pozdrowień

Co więcej, od 21 listopada ruszyliśmy z akcją „Dzień dobry na dzień dobry”. W salach lekcyjnych zostały wyeksponowane MAGICZNE słowa: „Dzień dobry”, „Do widzenia”, „Dziękuję”, „Przepraszam”, „Proszę” oraz Alfabet Dobrych Manier wykonany przez uczniów klas 7.
Dzień Życzliwości i Kultury wyzwolił wiele pozytywnych emocji, które, mamy nadzieję, pozostaną z nami na długo.

Magdalena Schulz