24 listopada w szkole filialnej w Wonieściu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji można było obejrzeć wystawę pluszowych misiów i książek o misiach (znalazły się tu książki ze szkolnej biblioteki oraz książki z filii bibliotecznej w Widziszewie).

Uczniowie klasy trzeciej oglądają wystawę książek o misiachUczniowie oglądający książki o misiach z filii bibliotecznej w WidziszewieUczniowie przeglądający książki o misiach

Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały książki, czytały ich fragmenty. Rozmawiały o książkowych misiowych bohaterach i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w konkursie czytelniczym „Miś – książkowy przyjaciel”, który polegał na przygotowaniu pracy plastycznej odzwierciedlającej jednego z poznanych misiów. Mógł to być bohater jednej z książek lub miś – przyjaciel, który towarzyszy dziecku podczas czytania.

I miejsce w konkursie zajęła Gabriela Jaraczewska, II miejsce zdobył Piotr Grobelny, natomiast na III miejscu znalazła się Maja Ciesielska. Nagrodami dla laureatów były pięknie wydane książki o najsłynniejszych książkowych misiach. Autorzy pozostałych prac otrzymali książeczki o zwierzętach.

Uczniowie biorący udział w konkursie z nagrodamiPrace konkursowe uczniów klasy trzeciejLaureaci konkursu z nagrodami książkowymi i swoimi misiami

Nagrody książkowe zostały zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Marlena Anna Stróżyńska