30 listopada przypadają imieniny Andrzeja, czyli tradycyjne andrzejki. To dzień wróżb i magii.

Marcel leje wosk przez dziurkę od kluczaOla we wróżkowej fotobudceWróżenie z butów w klasie trzeciejNell układa swój bucik wróżba z bucikami 

W szkole tego dnia również panowała magiczna atmosfera. Najwięcej radości miały dzieci z oddziałów przedszkolnych, gdyż dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z wróżbami. Przedszkolacy wróżyli sobie, przebijając serduszka z imionami, układali buciki, kręcili kołem fortuny. Była też wróżba z kubkami. Najmłodsi, z pomocą wychowawczyni przebranej za wróżkę, lali wosk przez dziurkę od klucza. Mieli też okazję zrobić sobie zdjęcia: w czarodziejskiej fotobudce oraz całej grupy z wesołymi gadżetami. Dzieci obejrzały prezentację „Karolek i andrzejki”; później wesoło bawiły się z balonami przy muzyce.
W klasach I-III podczas zajęć również poruszano tematykę andrzejek. Były wróżby z butami, losowanie serduszek z imieniem sympatii, zabawa „Co czeka mnie w przyszłości” oraz wiele innych atrakcji.

Grupa 0b ze swoją Panią WróżkąUczniowie klasy trzeciej prezentują napis ANDRZEJKIWesoła zabawa najmłodszych z balonami przy muzyce

Dziewczęta z klasy drugiej i ich serduszkowa wróżbaUczniowie z klasy drugiej podczas wróżenia z butówChłopcy z klasy drugiej i ich serduszkowa wróżba

Kamila Czamańska

30 listopada dla uczniów klas 4-7 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tego dnia spotkali się oni po lekcjach, żeby wspólnie pośpiewać piosenki oraz potańczyć przy swojej ulubionej muzyce – zadbali o to: Szymon Spychała i Kacper Kurasiński z klasy 7b.

Szkolni Dj-eChłopcy z klasy piątej przy fotobudceUczennica klasy szóstej przy fotobudceUczennice klasy piątej przy fotobudce

Uczennice z klasy 6bUczniowie klasy czwartej przy fotobudceUczniowie z klasy 6b

Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował fotobudkę oraz kącik wróżb. Rodzice zaserwowali pyszne przekąski. Chętni uczniowie mogli przebrać się (temat przewodni: Ziemia planetą życia). Kreatywność strojów i trafność ich opisów sprawiła komisji konkursowej wielką trudność w wyłonieniu zwycięzcy. Mogliśmy zobaczyć, m in.: Ziemię płaczącą, czystą, wesołą oraz promującą recykling.

Uczennica klasy czwartej prezentuje i opisuje przygotowany strójUczeń klasy czwartej prezentuje i opisują przygotowany strójUczeń klasy siódmej prezentuje przygotowany strójUczniowie prezentują się w przebraniach Ziemia planetą życia

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i już dziś zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych akcjach.

Magdalena Szczepaniak - Krupa

 

Andrzejki w Wonieściu

30 listopada uczniowie klasy 3W mieli okazję przenieść się do magicznego świat wróżb.

Gabrysia i Dawid podczas wróżbyUczniowie klasy trzeciej podczas zabawy andrzejkowej

Swoją przyszłość odkrywali, losując karty, które przepowiadały, kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka. Dzieci wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, balonowe sekreciki, odkrywały kubeczki. Oczywiście, wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako super zabawę. Na zakończenie wszyscy wzięli udział we wspólnych tańcach przy skocznej muzyce. Słodki poczęstunek w postaci babeczek z wróżbą był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zabawy.\

Renata Frąckowiak

„Andrzejkowe babeczki”


30 listopada uczniowie mogli kupić w szkole „andrzejkowe babeczki”, za pomocą których wróżyli sobie, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Słodkie cuda przygotowała pani Alicja Gidaszewska. Część zebranych ze sprzedaży pieniędzy otrzymają: SKW, SU, koło plastyczne. Bardzo dziękujemy.

Joanna Włodarczak