5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych z Wonieścia oraz ze Starej Przysieki Drugiej wzięły udział w mikołajkowym spektaklu kukiełkowym w Centrum Kultury w Śmiglu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pod tytułem „Miluś ratuje magię świąt”.

Przedszkolaki w oczekiwaniu na przedstawienieSpotkanie najmłodszych dzieci z Mikołajemspotkanie przedszkolaków z Wonieścia z MikołajemSpotkanie z Mikołajem dzieci z oddziału 0a

Spektakl opowiadał o kolejnych przygodach najmniejszego elfa - Milusia, który zadbał o to, by Mikołaj na czas dostarczył dzieciom prezenty. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, a po jego zakończeniu nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Zwieńczeniem wyjazdu była niespodzianka. Dzieci odwiedził Mikołaj, który razem ze swoimi pomocnikami wręczył każdemu słodki upominek.

Joanna Mania