6 grudnia pierwszoklasiści otrzymali wyjątkowy mikołajkowy prezent – Wyprawkę Czytelniczą składającą się zksiążki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak oraz przewodnika dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, w którym mowa jest o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Broszura jest też zbiorem rekomendacji książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Uczniowie klasy 1a z Wyprawkami CzytelniczymiPierwszoklasiści z otrzymanymi Wyprawkami CzytelniczymiUczniowie klasy 1b z Wyprawkami Czytelniczymi

Przed otrzymaniem prezentu pierwszoklasiści obejrzeli jeszcze teledysk Mieczysława Szcześniaka „Mała książka – wielki człowiek” oraz wysłuchali słów skierowanych do nich przez Dyrektora Instytutu Książki.

Uczniowie bardzo ucieszyli się z niespodzianki i z wielkim zaciekawieniem od razu rozpoczęli przeglądanie swoich książek.

Wyprawka Czytelnicza jest elementem kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i zachęcenie ich do częstego sięgania po książki oraz regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Marlena Anna Stróżyńska