W grudniu dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Starej Przysieki Drugiej oraz z Wonieścia udały się do fabryki bombek znajdującej się w Krzywiniu.

Dzieci z grupy 0a i 0b podczas zajęć w fabryce bombekNajmłodsi przedszkolacy podczas zdobienia bombek

Na miejscu uczestniczyły w warsztatach świątecznych. Każde z nich pomalowało bombkę, którą następnie zapakowało do ozdobionego przez siebie pudełka.
Przedszkolacy mieli również okazję zwiedzić fabrykę, gdzie powstają choinkowe ozdoby; zobaczyli, jak panowie wydmuchują bombki, a panie dekoratorki zdobią je. Najmłodsi spotkali też „panią czarodziejkę”, która sprawia, że przezroczyste szkło bombek staje się posrebrzone.
Przedszkolaki przekonały się, ile pracy trzeba włożyć, aby pięknie ozdobić nasze choinki.

Kamila Czamańska