13 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Alpakowe marzenie”, w którym można poznać i pogłaskać alpaki. To urocze, pochodzące z Ameryki Południowej, zwierzęta, które mają miękkie i puszyste futro, długie szyje i łagodne oczy. Są bardzo przyjazne i ciekawe ludzi; lubią jeść marchewki i jabłka.

 Piotr karmi alpakęUczniowie dekorują piernikiUczniowie podczas wykonywania pracy plastycznejUczniowie podczas wyklejania alpaki włóczką

Po przyjeździe do Wydorowa uczniowie zostali powitani przez panią Zuzannę, właścicielkę gospodarstwa i hodowcę alpak. Opowiedziała o historii i zwyczajach tych zwierząt, a także o tym, jak się nimi opiekować i jak się z nimi komunikować. Następnie zaprowadziła dzieci do zagrody, gdzie czekały różnokolorowe alpaki (każda miała swoje imię). Niektóre z nich były bardzo śmiałe i podchodziły, aby się przywitać. Uczniowie mogli je pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Było to bardzo miłe, relaksujące przeżycie.

Adam podczas zabawy z alpakąMaja karmi alpakęUczennica bawi się z alpakamiAlpaka pozująca do zdjęcia

Po zabawie z alpakami uczniowie udali się do świątecznie przystrojonej altany, w której pani Zuzanna pokazała, jak się robi włóczkę z wełny alpakowej. Była ona miękka i ciepła, miała wiele zalet (m.in. odporność na kurz i wilgoć). Z wełny dzieci wykleiły papierowe alpaki.
Na koniec wycieczki uczniowie podziękowali za gościnę i wspaniały dzień. Była to jedna z najlepszych wycieczek. Wszyscy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o alpakach, mieli okazję się z nimi zaprzyjaźnić. Alpaki to naprawdę „Alpakowe marzenie”.

Renata Frąckowiak