Grudniowy tydzień minął uczniom klasy 4a i 5a pod znakiem wyjazdów, w czasie których mogli się zetknąć ze sztuką teatralną i filmową.

Uczniowie klas 4 i 5 w oczekiwaniu na projekcję filmu

12 grudnia wybrali się do KOK-u, by z zapartym tchem śledzić losy chłopców mieszkających w węgierskiej stolicy. Przygody Erno Nemeczka i jego kolegów były bowiem tematem spektaklu „Chłopcy z Placu Broni”. Kilka dni później, bo już 15 grudnia, uczniowie, w ramach cyklu „Kino Szkoła”, z zainteresowaniem obejrzeli film „Świąteczny cud”. Prezentował on losy chłopca, który – niczym Robin Hood – zabierał bogatym i oddawał biednym. Film poprzedzała prelekcja wyjaśniająca, czym jest empatia, jak postępować w stosunku do innych ludzi, by nikogo nie krzywdzić.
Oba wydarzenia uświadomiły uczniom, że każdego dnia, nie tylko w czasie przedświątecznym, warto zwracać uwagę na potrzeby innych i liczyć się z ich uczuciami.

Marlena Maria Stróżyńska