W grudniu o świąteczny nastrój w naszej szkole dbali wszyscy: nauczyciele, pracownicy i uczniowie, a także w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza. Ci ostatni zachęcali do dekorowania choinki w holu życzeniami świąteczno-noworocznymi oraz pięknym łańcuchem.

Wolontariusze podczas pakowania paczek dla OPS w ŚmiglujpgWolontariusze podczas akcji sprzedaży świeczekjpgŚwieczka wykonana przez wolontariuszySpotkanie wigilijne Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariuszajpeg

Fragmenty tej ozdoby wykonali uczniowie poszczególnych klas oraz przedstawiciele SU oraz SKW. Finalnie połączono je i umieszczono na szkolnej choince. Łańcuch stał się dowodem na to, że współpraca i zgodne dążenie do celu może przynieść wielki efekt.

Samorzad Uczniowski przy choince życzeńWspólna wigilia SKW oraz SUSamorząd Uczniowski

Ponadto podczas przerw uczniowie słuchali kolęd i nastrojowych piosenek. Mogli również ułożyć życzenia i wrzucić je do przygotowanej skrzynki; następnie zostały one odczytane przez szkolny radiowęzeł.

Szkolny Radiowęzeł

Kolejne, już ostatnie w tym roku kalendarzowym, spotkanie SKW i Samorządu Uczniowskiego to nie tylko dzielenie się opłatkiem, ale również praca: przygotowanie życzeń dla pracowników szkoły, sponsorów, seniorów oraz podopiecznych OPS w Śmiglu. W tym roku akcja ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” była skierowana dla podopiecznych OPS w Śmiglu. Każda klasa przygotowała przepiękne prezenty dla jednego podopiecznego.

Paczki przygotowane w ramach akcji I Ty możesz zostać Świetym Mikołajemjpg

Ostatnie prace SKW i SU to sprzedaż świeczek wykonanych we współpracy z Kołem Artystycznym. Cieszy fakt, że te piękne ozdoby zagoszczą w Państwa domach.

Wszystkim, którzy wspierają działalność SU oraz SKW, bardzo dziękujemy! Życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Schulz