18 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia przez Burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak nagród w olimpiadzie „Zielone Wielkopolskie”. Konkurs organizowany był przez Fundację Większe Mniejsze, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 Wojewódzki finał olimpiady odbył się 27 listopada. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7a Błażej Wojciechowski, który razem z uczniami ze szkoły z Czacza i ze Śmigla reprezentował gminę Śmigiel. W olimpiadzie wzięło udział 18 gmin województwa wielkopolskiego (każdą gminę reprezentowały trzyosobowe zespoły). Pod uwagę brano klasyfikację indywidualną i grupową. W gronie 20 najlepszych uczniów znalazł się Błażej, zdobywając tytuł laureata. Razem z pozostałymi reprezentantami wywalczył 6 miejsce w klasyfikacji gminnej.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Szczepaniak - Krupa