Uczniowie klas 1-3 systematycznie korzystają na zajęciach z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Klasa 3aP i przejazd kolejowy wykonany z klocków KORBO w ramach zajęć Bezpieczny przejazdProjekt arktycznego Zoo dziewczynek z klasy 1aUczniowie klasy 1b podczas wykonywania zadań

Podczas akademii z okazji inauguracji roku szkolnego 2023/2024 oraz Święta Edukacji Narodowej wykorzystano mikrofony i aparat fotograficzny.
W czasie zajęć dydaktycznych i przerw śródlekcyjnych dużą popularnością cieszą się klocki Korbo. Uczniowie klasy 1aP zaprojektowali ciekawe miejsca na rodzinne wycieczki. Dziewczynki zbudowały arktyczne zoo na rodzinne spacery, a chłopcy dwupoziomowy garaż z ekspozycją pojazdów wojskowych i rolniczych. Dzieci z klasy 1bP używały klocków do układania schematów podczas utrwalania wiadomości o samogłoskach i spółgłoskach. Klasa 2aP wykorzystała swoje umiejętności konstrukcyjne do zbudowania miasteczka drogowego, a 3aP przejazdu kolejowego na zajęciach prowadzonych w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd”.

Bożena Okupniczak