Uczniowie ze szkoły filialnej w Wonieściu kolejny raz mogli cieszyć się z pomocy dydaktycznych pozyskanych z programu „Laboratoria Przyszłości”.

Stajenka z klocków LEGOUczennica klasy 3aW ze swoją bombkąDwóch uczniów podczas wykonywania zadaniaUczennice podczas wykonywania zadania

Uczniowie klasy 3W podczas edukacji matematycznej, zajęć dodatkowych i korekcyjno-kompensacyjnych konstruowali żłobek, świąteczną choinkę, Mikołaja, bombki oraz prezenty z klocków Korbo; w czasie edukacji muzycznej grali na rurkach „bum bum”. W trakcie różnych uroczystości wielokrotnie korzystano z aparatu fotograficznego, natomiast na zajęciach plastycznych wykonywano z jego pomocą portrety.

Stajenka wykonana z klocków LEGOUczniowie grają na bum bum rurkachSzopka z klocków Korbo

Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości, z dużym zaangażowaniem rozwijały swoje inżynierskie, muzyczne i plastyczne zainteresowania. Ciekawe pomysły, współpraca i kreatywność sprawiły, że najmłodsi uczyli się od siebie, świetnie się przy tym bawiąc.

Magdalena Schulz