„Powstanie Wielkopolskie zawsze w pamięci...." - pod takim hasłem w dniach od 27 do 31 stycznia 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół włączyli się w obchody upamiętniające 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na korytarzu pojawiła się okolicznościowa instalacja, która nawiązywała do pomnika Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu.

IMG 5626 IMG 5608 IMG 5607 IMG 5602

W klasach przygotowano gazetki: „Powstanie Wielkopolskie" (uczniowie klas 4-6 SP) oraz „Bohaterowie Powstania" (klasy 1-3 Gimnazjum). Ogłoszono też konkurs „Logo Powstania Wielkopolskiego", który w kategorii SP wygrała klasa 4, a w Gimnazjum kl. 1a. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat powstania w licznych konkursach. Jeden z nich to „Powstanie Wielkopolskie w krzyżówce" - w tej konkurencji najlepsi okazali się uczniowie klasy 2a. Dodatkowo w bibliotece szkolnej przygotowano okolicznościową wystawę, na której znalazła się m.in. literatura dotycząca powstania.
          W ten sposób dzieci i młodzież dają wyraz uznania dla zwycięskiego czynu zbrojnego jakim było Powstanie Wielkopolskie i jego wartości, co jest częścią naszej tożsamości narodowej.

IMG 5629 IMG 5638 IMG 5641 IMG 5646

Lidia Jankowska