Już od dłuższego czasu w najmłodszej grupie przedszkolnej panował radosny nastrój.

Grupa 0 b podczas spotkania wigilijnegoNajmłodsi przedszkolacy podczas łamania się opłatkiemSofia dziękuje Gwiazdorowi za prezent

Podczas zajęć dzieci rozmawiały o Świętach Bożego Narodzenia. Śpiewały kolędy, poznawały świąteczne tradycje. Jedną z nich było przygotowanie, pieczenie (przy pomocy pań kucharek) i ozdabianie pierników. Najmłodsi obdarowali nimi swoich bliskich, panią dyrektor i wicedyrektor.

Marianna i Maja ze swoimi pierniczkamiOla, Natan i Kacper podczas wałkowania ciasta na pierniczki

Punktem kulminacyjnym świątecznych przygotowań był udział w jasełkach. Po nich dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie życzenia. W sali najmłodszych pojawił się też długo wyczekiwany Gwiazdor, który obdarował wszystkich prezentami.

Kamila Czamańska

 

22 grudnia w szkole filialnej w Wonieściu odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie klasy trzeciej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zasiedli przy wspólnym stole. Nastrojowa dekoracja sprawiła, że świąteczna atmosfera zapanowała w całej szkole.

Występ przedszkolakówWigilia w szkole w Wonieściukoncert kolęd w wykonaniu trzecioklasistów

Wspaniałym momentem były występy dzieci oraz wspólne śpiewanie kolęd. Później wszyscy dzielili się opłatkiem, życząc sobie nawzajem zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Spotkanie z GwiazdoremUczniowie klasy trzeciej z otrzymanymi upominkami

Na koniec do drzwi zapukał Gwiazdor, który przyniósł dzieciom wspaniałe upominki.

 Joanna Mania

„Narodziła nam się Nadzieja i Miłość…”

22 grudnia 2023r. w klasach odbyły się świąteczne spotkania, podczas których uczniowie składali sobie życzenia i obdarowywali się upominkami. Na szkolnej scenie wystąpiły dzieci z klasy 3aP, które z pomocą wychowawczyni przygotowały przedstawienie jasełkowe. Nie zabrakło aniołów, diabła, pasterzy, Heroda, byli oczywiście trzej królowie, Józef z Maryją i grzeszne dusze. Trzeba podkreślić, że uczniowie z dużym zaangażowaniem, w przekonujący sposób odegrali swoje role, wywołując wzruszenie, zadumę i refleksję nad tym, co jest dla nas ważne i do czego warto dążyć. Mogliśmy posłuchać też minikoncertu kolęd w wykonaniu uczniów klas szóstych i siódmych przy gitarowym akompaniamencie pana Artura Perza. Pani dyrektor Małgorzata Pawłowska – Górna podziękowała uczniom za udział w przedstawieniu oraz skierowała do obecnych życzenia świąteczne i noworoczne.

Donata Kowalczyk