7 stycznia w sali wiejskiej w Wonieściu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Seniora”, w której udział wzięło liczne grono najstarszych mieszkańców.

Uczniowie klasy trzeciej podczas występu Borys prezentującey kolędęNikola i Marta wykonujące kolędęUczniowie klasy 3aP w trakcie występu


Zgromadzonych powitał sołtys wsi Wonieść pan Alfred Splisteser; podkreślił wagę tego dnia, będącego okazją do zjednoczenia pokoleń i wspólnego świętowania. Głos zabrali także zaproszeni goście (m. in. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska – Górna, proboszcz parafii ks. Ryszard Siwek oraz Skarbnik Śmigla pani Ewa Mituła), którzy życzyli wszystkim seniorom dalszej aktywności oraz satysfakcji z życia.

Dyrektor Szkoły składa życzenia senioromWspólne śpiewanie kolęd

Następnie scenę zajęli uczniowie. Przedstawiciele klasy 3aP pod opieką wychowawczyni pani Donaty Kowalczyk przygotowali program artystyczny dedykowany seniorom. Występy dzieci wywołały gromkie oklaski i uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych. Dodatkowo fantastyczną atmosferę tworzyło wspólne śpiewanie kolęd. Tutaj wspaniale zaprezentowały się uczennice: Nikola Kubiak (kl. 6b) oraz Marta Frąckowiak (kl. 7b); akompaniował im m. in. Borys Lorek (kl. 6a).

Agata i Marcel podczas występuUczniowie klasy 3aP w trakcie odgrywania jasełekUczniowie klasy trzeciej w trakcie przedstawienia

„Dzień Seniora” w Wonieściu okazał się nie tylko okazją do celebrowania dojrzałego wieku, ale także do budowania mostów pomiędzy pokoleniami, wzmacniając więzi społeczności lokalnej.

Marlena Maria Stróżyńska