Wśród szerokiej gamy zainteresowań dzieci z klasy drugiej znalazły się ostatnio konstrukcje z klocków Lego oraz projekty wykonane za pomocą długopisów 3D.

Wojtek i jego pojazdy skonstruowane z klocków LEGOAntoni i jego pojazdy skonstruowane z klocków LEGOGabrysia i Malina prezentują swoje konstrukcje z klocków LEGOLilianna i Zuzanna prezentują projekty wykonane za pomocą długopisów 3D

Zuzanna Zandecka, Gabriela Piotr, Liliana Dominiczak, Adam Zandecki, Adrian Fryder, Marcel Woźniak, Antoni Winkler, Wojciech Legierski, Nikodem Lichy i Malina Kasperek opowiedzieli o swoim hobby i zaprezentowali wybrane prace.
Drugoklasistów z ich pracami możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Chłopcy z klasy drugiej prezentują swoje konstrukcje z klocków LEGOOliwier i Marcel prezentują swoje pojazdy z klocków LEGO

Bożena Okupniczak 

 

Uczniowie klasy 3aP mogli po raz kolejny pochwalić się swoimi zainteresowaniami.

Marianna i jej sportowe trofeaMichasia uczy się gry na skrzypcachLilka prezentuje swoje prace plastyczneKlaudia prezentuje strój do akrobatyki

Niecodzienną pasję przejawia Marianna. Ta drobna dziewczynka od roku uprawia strzelanie. Treningi są dla niej nie tylko formą aktywności fizycznej, ale także sposobem na rozwijanie koncentracji i zdobywanie nowych doświadczeń. Marianna ma za sobą już pierwsze sukcesy na strzelnicy. Pozostałe dziewczynki to artystyczne dusze. Pasję do tańca i akrobatyki przejawia Klaudia. Ta dziedzina sportu pozwala na rozwijanie sprawności fizycznej, elastyczności i siły, dostarcza też Klaudii dużo radości. Z kolei Lilka uwielbia rysować. Od niedawna w każdej wolnej chwili zapełnia swój szkicownik nowymi pracami, które mogliśmy podziwiać podczas prezentacji. Michasia pewnego dnia zapragnęła uczyć się gry na skrzypcach. Postanowiła zrealizować swoje marzenia i od kilku miesięcy wytrwale ćwiczy, a my mamy nadzieję, że kiedyś zaprezentuje nam swoje umiejętności.

Donata Kowalczyk

 

Pierwszoklasiści na drodze do odkrywania pasji

Pytanie „Co lubię robić?” może wydawać się banalne, jednak udzielenie na nie odpowiedzi wcale nie jest takie proste. Przed tym wyzwaniem stanęli uczniowie pierwszych klas. Musieli sprecyzować swoje zainteresowania i zaprezentować je rówieśnikom. Przygotowali plakaty obrazujące ich różnorodne aktywności. Przedstawili je koleżankom i kolegom, dodając komentarz do zdjęć oraz odpowiadając na liczne pytania.

Blanka Lena Hania Bohdana Alan i Emil prezentują plakaty na temat swich zainteresowańBohdana Ada i Gabrysia prezentują swoje zainteresowaniaWojtek Norbert Kamil Adam Mikołaj i Kuba prezentuką swoje zainteresowania

Niektórzy uczniowie, m. in.: Ada, Gabrysia, Blanka, Mikołaj, Emil czy Alan pochwalili się kilkoma różnymi zainteresowaniami. Innych pasjonuje jedna wybrana dziedzina, np. Kubę z 1a fascynuje sport – bieganie i piłka nożna, którą trenuje pod okiem specjalisty, Adama – majsterkowanie, Mikołaja z 1b – rolnictwo, Kamila – motoryzacja, Hanię z 1a i Zosię z 1b – jazda konna, Lenę i Bogdankę – opieka nad zwierzętami, Norberta z 1a i Fabiana z 1b – konstrukcje z klocków Lego, Filipa rysowanie postaci z gier.

Uczniowie kl. 1b prezentują swoje plakatyPlakaty uczniów klasy 1b 

Pięknie wykonane plakaty zdobią sale lekcyjne pierwszoklasistów.

Grażyna Szymkowiak