Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Bajeczny wystrój, muzyka oraz kolorowe stroje - w takiej atmosferze podczas baliku karnawałowego bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego w Wonieściu. Przedszkolaki chętnie prezentowały swoje stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

Balik w WonieściuMuzyczne krzesełkaPrzedszkolaki tańczą kaczuszki

Na balu można było spotkać księżniczki, syrenki, motylki, policjantów, Batmana. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postacie. Rozpoznać niektóre dzieci było bardzo trudno.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. To był główny cel tego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Joanna Mania

 

Balik karnawałowy

18 stycznia dzieci z obu oddziałów przedszkolnych bawiły się na balu karnawałowym.

Najmłodsi przedszkolacy ze swoją panią w strojach karnawałowychPrzedszkolacy podczas zabawy Krasnoludek

Na parkiecie można było spotkać księżniczki, policjantów, kowbojów, Batmana, Elzę i innych bajkowych bohaterów. Wszyscy przedszkolacy wspaniale bawili się przy muzyce. Nie zabrakło też zabaw i konkursów; były „Kaczuchy”, „Krasnoludek”, „Jedzie pociąg”, konkurs tańca w parze z balonem.
Czas szybko upłynął i trzeba było wracać do domu. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało balon, który będzie przypominał ten pierwszy bal karnawałowy.

Kamila Czamańska

 

Karnawałowa dyskoteka uczniów klas 1 – 3

16 stycznia w naszej szkole odbyła się niezwykła, karnawałowa dyskoteka, która zgromadziła uczniów klas 1-3. Impreza była dziełem zaangażowanych wychowawców, rodziców, Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Samorządu Uczniowskiego.
Atmosfera na korytarzu, gdzie odbywała się dyskoteka, była niesamowita i pełna pozytywnej energii. Uczniowie w dyskotekowych strojach lub przebrani za postacie z bajek, superbohaterów czy ulubione postaci filmowe wyglądali wspaniale. Kreatywność w doborze strojów była imponująca, a to dodatkowo uatrakcyjniło całe wydarzenie.
DJ Szymon Spychała oraz DJ Kacper Kurasiński stworzyli niezapomnianą ścieżkę dźwiękową dostosowaną do młodego wieku uczestników. „Parkiet taneczny” był pełen radosnych tańców i zabaw. Konkursy zorganizowane przez starszych kolegów i koleżanki z SKW oraz SU (takie jak taniec z balonami, taniec na gazetkach, wyścigi taneczne z jajkiem) wprowadziły dodatkową dawkę emocji i śmiechu.
Karnawałowa dyskoteka była nie tylko świetną okazją do zabawy, ale także stworzyła możliwość budowania relacji między uczniami. Wydarzenie z pewnością pozostawiło po sobie wiele radosnych wspomnień.

Magdalena Schulz