Tegoroczny konkurs pt. „Powstanie Wielkopolskie - historia mojej rodziny, historia mojej miejscowości” pod patronatem Marszałek Senatu RP pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zorganizowany przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Rusieckiego został rozegrany w dwóch kategoriach - plastycznej i literackiej.

Robert podczas wręczania nagród w konkursieRobert wśród laureatów konkursuKasia wśród laureatów konkursu

Uroczyste podsumowanie konkursowych zmagań odbyło się 17 stycznia w bibliotece publicznej, w leszczyńskim Ratuszu. Kilkunastu uczestników z naszej szkoły wykonało prace plastyczne przedstawiające powstańców i ich udział w obronie Wielkopolski, a trzech uczniów oddało hołd bohaterom powstania w formie literackiej.
Dla dwojga naszych uczniów popołudnie 17 stycznia było pełne wrażeń i niespodzianek. Katarzyna Tomaszyk z klasy 7b otrzymała wyróżnienie za swój rysunek, a utwór poetycki Roberta Andrzejewskiego, również z klasy 7b, zajął ex aequo pierwsze miejsce.
Uczniowie godnie reprezentowali naszą placówkę. Za swoje osiągnięcia odebrali dyplomy i nagrody z rąk pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz pana Grzegorza Rusieckiego. Poza tym otrzymali oni zaproszenie na jednodniową wycieczkę do Warszawy, której organizatorem jest Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Rusieckiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Mariola Frąszczak