Wśród zainteresowań uczniów klasy 3W znajdują się: szkicowanie, taniec, gotowanie, wędkowanie, śpiew, piłka nożna, przyroda, boks, makijaż i konstrukcje z klocków Lego.

Adam Leon i Dominik prezentują swoje pasjeZuzanna Maja i Gabrysia prezentują swoje pasje

Niektóre dzieci cały czas odkrywają swoje zainteresowania, ale są też takie osoby, które swoje pasje rozwijają już od kilku lat. Leon od dwóch lat uczy się tańca - breakdance. Swoimi zespołowymi występami uświetnił już niejedną uroczystość w powiecie i województwie. Co tydzień uczestniczy w treningach zespołu „Poezja”, aby doskonalić swoje umiejętności. Dominik to nasz przyrodnik – swoją rozległą wiedzą dzieli się na lekcjach przyrody i co roku, prezentując swoje pasje, ma okazję do pochwalenia się zdjęciami z coraz większymi okazami złowionych ryb. Franek to nasz sportowiec – od kilku lat trenuje piłkę nożną w Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan. W turnieju ReissCup 2022 w Starych Oborzyskach wraz z drużyną zdobył I miejsce w turnieju. Zuzia uwielbia śpiewać. Od dwóch lat uczy się śpiewu w szkole Emisji Głosu „Pogłos” w Kościanie. Ostatnie koncerty, w których uczestniczyła, to: „Jesień w piosence” w sali klubowej KOK oraz świąteczne kolędowanie w Kaplicy Poewangelickiej w Śmiglu. Maja i Piotrek lubią gotować, Dawid kocha koty – jest właścicielem niezwykłej kolekcji kotów w formie szklanych figurek, maskotek, kubków, zegara, kalendarza i ubrań; potrafi powiedzieć słowo „kot” w 7 językach! Paulę interesuje boks i skateboarding. Większość uczniów uwielbia prace plastyczne – szkic, rysunek. Często biorą udział w zaproponowanych konkursach plastycznych; wyróżnić należy: Dawida, Gabrysię i Franka, którzy na tej płaszczyźnie odnoszą sukcesy.

Paula Piotr Franek Dawid Adam i Maja prezentują swoje zainteresowania

Wspaniale, że uczniowie posiadają swoje pasje. Każde z tych zainteresowań może pomóc w rozwijaniu umiejętności, zwiększaniu samooceny, redukcji stresu, a także w budowaniu relacji z innymi ludźmi.

Renata Frąckowiak