Trzech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie „Zakładam firmę w branży ekologicznej” zorganizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Byli to Oliwier Nowak i Patryk Nadobnik z klasy 7a oraz Robert Andrzejewski z klasy 7b.

 Dyplom laureata konkursuWręczenie nagrody OliwierowiZwycięzca konkursu z doradcą zawodowym

Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z subregionu leszczyńskiego. Jego celem było promowanie myślenia proekologicznego związanego z działalnością firm i przedsiębiorstw, szukanie nowych rozwiązań proekologicznych oraz zwrócenie uwagi na rolę kompetencji i zainteresowań przy podejmowaniu decyzji związanych z przyszłą karierą zawodową.
Uczestnicy konkursu wykonali prezentacje multimedialne przedstawiające pomysły na założenie firmy związanej z branżą ekologiczną. Komisja konkursowa wyłoniła po jednej pracy w kategorii indywidualnej i w kategorii grupowej.

W kategorii indywidualnej zwycięzcą konkursu został Oliwier Nowak. 8 lutego przedstawiciel CWRKDiZ pan Grzegorz Kozak przyjechał do naszej szkoły i osobiście wręczył nagrodę laureatowi.

Gratulujemy!

Marlena Anna Stróżyńska