Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w obchodach Tygodnia Bibliotek. W tym roku akcji przyświecało hasło: „Czytanie łączy pokolenia".
          Z tej okazji 18 czytelników wzięło udział w konkursie „Rozpoznajemy książki naszych rodziców i dziadków" – rozwiązywano krzyżówkę, w której należało wykazać się znajomością tytułów książek czytanych przez różne pokolenia. Dla wszystkich uczestników przygotowano drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

I 005


          Ponadto utworzono również listę książek, które zapamiętali z dzieciństwa dziadkowie i rodzice uczniów. Niespodzianką był spis przygotowany przez uczestników koła polonistycznego i Koła Przyjaciół Biblioteki zawierający informacje na temat tego, co jako dzieci czytali pracownicy szkoły. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie najczęściej wskazywano, zajrzyjcie do szkolnej czytelni.
          Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Tygodnia Bibliotek i zapraszamy do odwiedzin w bibliotece!

Marlena Maria Stróżyńska
Marlena Anna Stróżyńska