Każdego roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świętowano także w Samorządowym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Z tej okazji uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki razem z panią bibliotekarką przygotowały w holu szkoły wystawę cytatów i sentencji o książkach i czytaniu pt. „Myślę-więc czytam”, a w czytelni biblioteki gazetki: „Zalety książki” oraz „Historia powstania listu”.

Natomiast w dniach 9-15 października odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji „Tydzień Pisania Listów”. W tym roku pod hasłem „Zdrowe odżywianie”. Całość podzielona była na 2 części. Jedna dotyczyła klas I-III szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej i szkoły filialnej w Wonieściu. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepsze rysunki wykonane dowolną techniką, których tematem przewodnim była zdrowa żywność. Prace były doskonałe, dlatego wyróżniono słodkim upominkiem wszystkie dzieci biorące udział w akcji. Druga część akcji przeznaczona była dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum, którzy pisali listy na temat zdrowego odżywiania. W bibliotece szkolnej działała poczta. W wyznaczonym miejscu znajdowała się skrzynka pocztowa, do której trafiały listy uczniów. Konkurs rozstrzygnięto w listopadzie, jury wyróżniło trzy prace, były to listy:

1.  Julii Michalak z kl. I a gimnazjum

2.  Darii Ślotały z kl. III a gimnazjum

3.  Dominika Kaczor z kl. VI a szkoły podstawowej,


W/w uczniowie otrzymali nagrody. Pozostali uczestnicy akcji zostali obdarowani słodkimi niespodziankami. Nad przebiegiem akcji czuwały nauczycielki języka polskiego p. Marlena Maria Stróżyńska i p. Magdalena Zapłata oraz szkolna bibliotekarka p. Ewa Kramer – Cholewińska.

 

Obraz 185 Obraz 186