10 maja 2014r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: K. Czamańskiej, M. Gąsiorowskiej, K. Główczak i M. Schulz uczestniczyła w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Młodzież, pokonując trasę im. Adama Wodziczki - założyciela parku - poznawali przyrodę oraz formy rzeźby polodowcowej, które park ma za zadanie chronić.

DSC02608  DSC02629 DSC02667

Trasa wiodła z Osowej Góry poprzez jeziora Kociołek, Skrzynka i Góreckie. Po drodze przechodziliśmy obok Studni Napoleona, z której, zgodnie z legendą, wodę zaczerpnął Cesarz Francuzów podczas kampanii rosyjskiej w 1812 roku. Część trasy wiodła stromym brzegiem Jeziora Góreckiego, z którego podziwiać mogliśmy malownicze krajobrazy. W miejscu zwanym Kolanem zatrzymaliśmy się na odpoczynek, aby podziwiać Wyspę Zamkową i ruiny XIX-wiecznego, neogotyckiego zameczku wzniesionego dla Klaudyny Potockiej. Po drodze mijaliśmy obszar ochrony ścisłej Grabina oraz głazy upamiętniające osoby związane z parkiem, m.in. W. Zamoyskiego.
          Na koniec przebytej drogi na odważnych czekała wieża widokowa w Pożegowie, z której podziwialiśmy przepiękne widoki. Zmęczeni i zadowoleni powróciliśmy do domów.

DSC02677 DSC02696 DSC02700 DSC02706

Katarzyna Główczak