Westernland to magiczna kraina Dzikiego Zachodu w samym sercu Polski. W czasie wycieczki do Józefowa koło Chocza mogli odwiedzić ją najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
       Znajduje się tam największa w Europie wioska indiańska Raven Territory. W jej skład wchodzi 20 tipi, na których umieszczone są malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. Można tam spotkać prawdziwych Indian, którzy przybliżają swoją kulturę, prezentując różne rytuały i tańce.

P6030106 P6030116 P6030121


         Obok wioski Raven Territory powstało miasteczko Laredo Town oraz Rancho Rodeo. Nasi uczniowie spotkali w nim poszukiwaczy złota, traperów, kowbojów, a także stojącego na straży prawa szeryfa. Wszyscy przebrani w oryginalne stroje z epoki.
            Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w płukaniu piasku w poszukiwaniu złota, a swoją celność mogły sprawdzić na strzelnicy, gdzie czekały takie konkurencje jak strzelanie z łuku i rzut tomahawkiem. Dla ciekawych świata wędrowców przeznaczony był plac zabaw Piaski Arizony oraz Indiański Tor Przygody, na którym trzeba wykazać się nie lada sprawnością.
                Z pewnością ten wspaniały, pełen wrażeń Dzień Dziecka uczniowie klas 0-3 będą jeszcze długo wspominać!!!

Bożena Okupniczak