3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego. W rywalizację włączyły się wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Boiska w tym dniu stały się areną zmagań młodych sportowców.

IMG 2808 IMG 2900 IMG 2955 IMG 3138

       Dla dziewczynek z klas IV – VI zorganizowano turniej dwóch ogni usportowionych. Starsze dziewczyny rozegrały turniej siatkówki. Chłopcy, zarówno młodsi jak i starsi, grali w piłkę nożną. 
        Oprócz tego dla reprezentacji klas przygotowano konkurencje sportowo – rekreacyjne m.in. rowerowy tor przeszkód, rzuty do kosza, wyścig z balonami wypełnionymi wodą, układanie piramid z klocków, skoki przez sznur. Przeprowadzono również konkurs wiedzy z różnych dziedzin, a uczniowie uzdolnieni plastycznie wykonali plakaty uświetniające Dzień Dziecka. Odbył się też Mini Playback Show.
          Wszystkie zmagania uczniów punktowano. W klasyfikacji ogólnej wśród uczniów szkoły podstawowej najlepsza okazała się klasa V, w gimnazjum klasa III a. Jednak nie wynik był najważniejszy! Liczyła się dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia tego dnia wraz z koleżankami i kolegami z innych klas.

Maria Gąsiorowska